Dekoratiivne seinte värvimine

03. juuni  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 3
Miks mitte kasutada tapeedi või ühtlase silevärvi asemel seintel dekoreerivat värvimist. See annab toale karakterit ja omapära ning pealekauba rahulolu isetegemisest


Kui sa ei taha algust teha keerukana tunduvate spetsiaalvärvidega siis on ka võimalusi kuidas lihtsate vahenditega ning ilma maalri teeneid kasutamata huvitavamaid tulemusi saada.

Alustada tuleb pigem igavast eeltööst
Kata sein heleda alusvärviga (Tavapäraste sisustusharjumuste puhul on see Sul juba olemas)

Vali meelepärane tuppa sobiv toon. (Abiks tooni valikul)

Kasuta värvipoodides saadaval olevaid värvilipikuid oma lemmiku leidmiseks.

Kleebi maalrtiteibiga kinni alumised liistud ning lae äär. Kata põrand.

Maalimist alustatakse ülevalt, et tilkuv värv ei satuks juba töödeldud pinnale. Paremakäelisel on mõistlik maalritööga liikuda vasakult paremale, nii on käel suurem vabadus.


Kõige lihtsam ja riskivabam moodus dekoratiivseks värvimiseks on:

KÄSNAMINE

Tarvis läheb.


* Maalriteip
* Naturaalne merekäsn (Leiad värvipoodidest. Saab ka lihtsa shvammiga aga tulemus pole nii dekoratiivne)
* Kummikinnas (pole kohustuslik)
* Emulsioonvärv
* Värvisegamisalus (Näiteks papptaldrik. Minu “lemmik“ tiitli on teeninud alused millel müüakse valmispakitud hakkliha. See on palju stabiilsem kui pabertaldrik.)

Töökäik.

Vala mõõdukas osa värvist värvialusele. Kasta käsn veega lahustamata värvi ning hakka seda seinale tupsutama. Ära suru käsna liiga tugevasti vastu seina, nii ei jää kena dekoratiivset värvimustrit ning samuti hakkab värv tugeva surve tõttu tilkuma. Leia hea suhe kui täis on su käsn ning kui tihedalt sa seina temaga potsutad.

Kui oled piisava koguse seina niimoodi üle käinud ja näed, et värv juba teisest otsast taheneb, siis võid käsna kasta vette ning märja käsnaga juba tupsutatud pinna üle käia, see mahendab dekoori ning sein ei jää liiga suure kontrasti vahega vaid alumine värv jääb pealmisest toonist õrnalt läbi kumama.http://www.sisustusweb.ee
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: