Dekoratiivvärvid on vahelduseks tavalisele lateksvärvile ning tapeedile ja samas on nad ka pleekimiskindlamad. Dekoratiivvärve võib kasutada ka vannitoas või köögis keraamilise plaadi asemel. Argo Lindpere OÜst Sinus Grupp ütleb, et kuigi sellist tehnikat on kasutatud juba aastasadu, ei ole euroremontide ajastul dekoratiivvärvide kasutamine olnud eriti levinud.
Efektvärve pakuvad pea kõik suuremad värvitootjad, näiteks Sadolin, Tikkurila, Vivacolor, Beckers, Caparol. Erinevate tootjate värvid erinevad üksteisest koostise, tehnikate ja värvilahenduste poolest.
Efekti saavutamiseks kasutakse erinevaid värvimistehnikaid ja materjale. Kõikidel materjalidel on oma tehnoloogia, alates eeltööst kuni lõpptulemuse saavutamiseni. Tavaliselt tekitab efekti viis, kuidas värv pärast pinnale kandmist laiali aetakse. Erinevaid võimalusi on mitmeid, näiteks võib kasutada vana riidenartsu (ei tohi narmendada), plastikaatkotti, harja. Faktuursete pindade saavutamiseks kasutatakse harilikult spetsiaalset värvipritsi või rulli. Ka tavaliste lateksvärvidega saab samamoodi mängida, selleks lisatakse värvile spetsiaalset ainet, mis muudab selle poolläbipaistvaks, et ka alusvärvi toon mõjule pääseks.
Huvitava tulemuse annab ka struktuurvärvimine, mis peidab pinna ebatasasused ja loob ühtlase mulje. Olenevalt tootjast tuleb pulbriline lisaaine kas värvi sisse valada või on struktuurvärv juba valmis segatud.
Kõige vastupidavamad on lubialuselised värvid, mille põhikomponendiks on kustutatud lubi. Kui tavaliselt ei kannata dekoratiivvärvid eriti vett, siis lubjaaluselisi värve on võimalik kasutada isegi niiskemates kohtades, näiteks vannitoas. Vesialuselisi efektvärve võib samuti vannitubades-köökides kasutada, kuid sel juhul võib pinnad värvi kaitsmiseks üle lakkida.
Kuigi efektvärviga võib saavutada lateksvärvist väga erineva omapärase mulje, on tal siiski ka mõned miinused:
- efektvärviga viimistletud pindade uuesti viimistlemisel peab aluspinna täiendavalt ette valmistama;
- kuna võimalusi on piiramatult palju, on ka stiililise möödapanemise võimalus suur; värvitud pinnad hakkavad mõjutama ka toa sisustust, nii et oluline on näha tervikut;
- kuna efekti tekitab viis, kuidas värv laiali aetakse, siis peab värv kuivama suhteliselt kaua ning harilikult kauem kui tavaline lateksvärv.
Nõutumad trendivärvid on metallik ning pärlmutterläikega värvid, mis jätavad koostöös valgusega imeilusa mulje, aga ka näiteks piparmünditoon või vanaroosa.
Dekoratiivvärvidega on võimalik ka toa üldilmet visuaalselt avaramaks muuta. ASi Tapeet ja Värv kujundaja Eleka Pajusaar soovitab selleks värvida otsaseinad tumedama ja soojema täidlase värviga. Külmad heledad toonid lükkavad seina eemale ja annavad ruumile õhulise mulje. Et efektvärvi paremini esile tuua, võib sellega katta ruumis ainult ühe seina ning jätta see dominandiks. Sel juhul ei tohiks seda seina millegagi katta.
Tähelepanu tuleb pöörata ka värvitava pinna suurusele ja valida vastavalt sellele sobiv muster. Lindpere sõnul võib näiteks väikestel pindadel kasutada kirjut ning tihedamat mustrit, kuid suurtel pindadel võib see mõjuda väsitavalt.
- Dekoratiivvärvi hind on tavalisest lateksvärvist natuke kallim ning harilikult vajab ka spetsiaalset kruntvärvi.
- Beckersi efektvärvid jäävad hinnavahemikku 3540 kr/m2 130140kr/m2. Hind sisaldab ka kruntvärvi; hinna määrab ära kogus, mis ühele ruutmeetrile kulub. Võimalik tellida ka teostust.
- OÜ Sinus Grupp pakub Algalitei efektvärve alates 82 kr/m2. Hind sisaldab ka nakkedispersiooni, kruntvärvi ning kattevärvi. Võimalik tellida ka teostust.
- Vivacolori dekoratiivvärvid alates 105 kr/liiter, Sadolinil alates 92 kr/liiter.
- Tikkurila pakub värvi sisse segamiseks mosaiikhelbeid 90104 krooni pakk, spetsiaalse värvi (10 liitrit 556 krooni) sisse segatakse ka erivärvilist liiva, pakk 24 krooni.