Dispersioonsegud sobivad siiski ainult kuivadesse ruumidesse, kus pole otsest kokkupuudet veega nt. dushiruumide põrandad, kuhu langeks voolav vesi. Köetavate pindade plaatimisel tuleb põrandaküte paar päeva varem välja lülitada. Samuti võiks köetavaid pindu enne plaatima hakkamist niisutada, et tagada plaatide kindel kinnitumine ja vastupidavus temperatuuri kõikumistele. Niisketes ruumides kasutada niiskustõket või erinevaid isolatsioonimatte. Sõltuvalt aluspindade erinevusest tuleb alati kasutada ainult konkreetse pinna jaoks ettenähtud plaatimissegusid.
Enne plaatima hakkamist tuleb pinnad korralikult ette valmistada, vajadusel tasandada (RYWALIT SK 12) ja plaatimise lihtsustamiseks maha märkida plaatide paiknemine põrandal. Sirgete vuukide ja ilusa üldmulje saamiseks tõmmata sirge joon nt. ukseava keskelt kuni vastasseinani, millest joondudes ja alustades saate nt. nivelliiri, vesiloodi või rihtlati abil märkida põrandale horisontaalsed ja vertikaalsed abijooned. Et plaate on peaaegu alati tarvis lõigata võiks juba varem valmis mõelda need kohad, kuhu oleks mõistlik jätta lõigatud servad. Üldjuhul kehtib reegel, et lõikamist vajavad plaadid jäetakse ukseava poole ja vähem nähtavatesse nurkadesse.
Segu kantakse plaaditavale pinnale plaatimislabida sileda servaga ja kammitakse läbi selle hambulise poolega. Jälgige, et seguammi hambulisus, mis sõltub plaadi suurusest, oleks piisav. Suruge plaadid tugevalt segusse, vajadusel koputage kergelt plaatidele. Korraga võib seguga katta umbes 1 m² suuruse ala. Jälgige, et plaatide tagakülg oleks seguga nakkunud vähemalt 65 % ulatuses ja täiskivi- e. klinkerplaat täielikult. Väga suurt pinda seguga ette ei tehta, kuna see hakkab aja möödudes kuivama ja on oht, et plaadid enam ei nakku.