Puitmaja hooldusvärvimine

11. juuni  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 2
  Puitmaja hooldusvärvimine 30.04.2013
Millised on vajalikud eeltööd ja kuidas neid teha ning milliseid tooteid valida, et tulemus saaks ilus ja kauakestev. 
Hooldusvärvimine
Varem värvitud pindade ettevalmistamine on kõige töömahukam, sest lahtine ja pragunenud värvikiht tuleb täielikult eemaldada. Põhjaliku puhastamise, kraapimise ja harjamisega võib alustada juba siis, kui ilmad veel värvimist ei võimalda.  
 Toimi järgmiselt:
1. Eemalda lahtine, pragunenud värv terasharja ja kaabitsaga. 2. Harja pind tolmust ja lahtistest osakestest puhtaks. 3. Pese pind puhastusvahendiga VIVACLEAN, hallitusega kahjustatud kohti töötle hallitusvastase ainega HOMEENPOISTO. 4. Loputa pind veega enne, kui pesuvahend jõuab kuivada. Selleks sobib kõige paremini kõrgsurvepesur. Väldi pinna liigset märgamist, sest see pikendab kuivamisaega. 5. Lase kuivada. 6. Töötle puhta puiduni puhastatud kohad puiduimmutiga KOLOREX PROTEKT. 7. Krundi naelapead ja muud värvi alla jäävad paljandunud metallosad metallikruntvärviga KORROSTOP või KORROSTOP PLUS.

Vana värvitüübi määramine ja värvimine
Üldreegli järgi kasutatakse hooldusvärvimisel sama tüüpi värvi, millega pind oli varem värvitud.  Lateksvärvi kiht on elastne, pinnalt eemaldatud värvikile tükike ei murdu painutamisel, vana värvipind praguneb puukiuga samas suunas, eemaldatud värvikile põletamisel võib tunda plastmaterjali põlemise lõhna. Hooldusvärvimiseks sobib ainult sama tüüpi värv - Vivacolor sortimendist näiteks vesialuseline puitfassaadivärv VILLA AKVA.
Vesialuselise värviga (lateksvärviga) värvitud pinna värvimine

● Puhta puiduni puhastatud kohad töödelda puiduimmutiga KOLOREX PROTEKT ● Värvi maja kaks korda vesialuselise puitfassaadivärviga VILLA AKVA
Punamuldvärviga on tegemist siis kui värvitud pind on raudpunane ja täismatt, määrib, kui käega üle tõmmata. Seda värvitüüpi saab kasutada ainult saetud puitpinnal ja karedal palkpinnal. Hooldusvärvimine punamuldvärvi peale on võimalik ainult sama tüüpi värviga. Õlivärvide vananemisel on iseloomulik ruudustikuline või risti puukiudu pragunemine, nn krokodillinahk. Õlivärviga värvitud pinda võib värvida ka vesialuselise akrülaatvärviga. Seega on kaks võimalust õlivärviga värvitud pinna kruntimiseks ja hooldusvärvimiseks:
● Krundi puhta puiduni puhastatud kohad alküüdõlivärviga VILLA, mida on vedeldatud puiduimmutusainega KOLOREX PROTEKT 10 % värvimahust. Värvi maja vedeldamata alküüdõlivärviga VILLA kaks korda. või ● Krundi puhta puiduni puhastatud kohad kruntvärviga VILLA PRIMER. Halvas seisundis pind tuleks kruntida kogu ulatuses. Värvi maja kaks korda vesialuselise puitfassaadivärviga VILLA AKVA.

Puitpinda värvi alati pintsliga, sest nii tungib värv (või peits) sügavamale puitu, nakkub paremini aluspinnaga ja annab puidule parima kaitse välismõjude eest. Pintselda 2-3 lauda korraga, alustades ülalt ja liikudes piki puidukiudu. Ole tähelepanelik ja hoolikas voodrilaudade ja prusside otsapindade värvimisel, sest puidu ristlõikepinnad on niiskuskahjustustele kõige vastuvõtlikumad. Värvi maja seina kaupa nii, et jätkukohad jääksid maja nurkadesse või muudesse varjatud kohtadesse. Sega ühte anumasse terve seina jaoks vajalik kogus värvi. Sega värvi ka värvimise ajal, et ei tekiks toonierinevusi.
Õiged, keskkonna ja loodusega sobivad värvitoonid leiad Tikkurila välisvärvide värvikaartidelt. Sinna on valitud UV-kiirgusele vastupidavad ja pikka aega püsivad toonid.


 
MAVIS CALOS Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas. 31. oktoober 2014
SCOTT WYCOFF Hi, did you know there are spells to win love back from an ex. I have done it. I love reading about relationships and how to make them work, how to better the relationship, and how to keep the spark alive, even how to talk to them a certain way to get them to think a different way about the situation and you. If you need advice or want to win your ex back, try DR EMU copy and message on the following ( Email: emutemple@gmail.com ) or ( WhatsApp: +2347012841542 ) It will change your mentality and get you what you want. Facebook page Https://web.facebook.com/Emu-Temple- 104891335203341 16. juuni 2022
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: