Uued elumajad tarbivad vanadega võrreldes palju vähem energiat, kuid nende ehitamisel paisatakse õhku märkimisväärne kogus süsinikdioksiidi (CO2).
Maja ehitusel õhku paisatud CO2 kogus sõltub paljudest asjaoludest, sealhulgas maja suurusest ning kasutatud materjalidest. The Guardian kirjutas, et näiteks britid tekitavad tüüpilise kahekorruselise kahe magamis- ja elutoaga maja ehitamisel hinnanguliselt 80 tonni CO2, vahendas Tartu Ülikooli teadusportaal Novaator.
See selgus Suurbritannia teadlaste tehtud uuringust, mille käigus uuriti maja renoveerimisest, lammutamisest ja uue ehitamisest või hoone muutmata jätmisest tulenevaid mõjusid kliimale.
80 tonni CO2 on kogus, mis võrdub viie pereauto poolt kuue aasta jooksul õhku paisatud süsinikdioksiidi hulgaga. Samas võib maja püsida sada või enam aastat, mistõttu ühele aastale taandatuna on selle mõju kokkuvõttes palju väiksem ning kõigi uusehitiste energiasäästust tulenev väiksem CO2 emissioon tasub ära 15-20 aastaga.
Siiski on kõige loodusõbralikumaks lahenduseks vana maja renoveerimine, sest uuringu järgi põhjustas see kõigest kaheksa tonni süsinikdioksiidi. Ka kulusid arvesse võttes osutus renoveerimine kõige praktilisemaks võimaluseks.